Name |
Frosh |
Grad |
Tersesa Kathleen Miller |
1989 |
1993 |
Thanh M. Tran |
1994 |
DNG |
Thanh Luu |
1970 |
1974 |
Thanh-Van Tran-Nhut |
1981 |
1985 |
Theodore B. Belytschko |
1961 |
DNG |
Theodore Dwight Buettell |
1939 |
1943 |
Theodore Edmund Lang |
1953 |
1957 |
Theodore H. Einwohner |
1948 |
1953 |
Theodore William Rogers |
1986 |
1990 |
* Thomas Adelbert Andrew |
1929 |
DNG |
Thomas Allan Weaver |
1967 |
1971 |
Thomas Andeson Keller |
2011 |
2015 |
Thomas Andrew Niday |
1993 |
1997 |
Thomas Andrew Soulanille |
1977 |
DNG |
Thomas Anthony Shults |
1974 |
DNG |
Thomas Austin Cross |
1979 |
DNG |
Thomas C. Kwan |
1991 |
1995 |
Thomas Edward Kreuger |
1960 |
1964 |
Thomas Edwards Billings |
1971 |
DNG |
Thomas Ernest Morton |
1955 |
1959 |
Thomas Eugene Banks |
1966 |
DNG |
Thomas Eugene Burton |
1965 |
1969 |
Thomas Eugene Wahl |
1983 |
1989 |
Thomas Garret Kennedy |
1973 |
1977 |
Thomas Glenn Lang |
1944 |
1948 |
Thomas H. Keil |
1956 |
1961 |
Thomas Hayes Crocker |
1960 |
1964 |
Thomas Ichiro Fukuya |
1958 |
DNG |
Thomas Ivan Borchert |
1998 |
2002 |
Thomas Jackson Huggins, Jr |
1935 |
DNG |
Thomas L. Gunn |
1948 |
DNG |
Thomas L. Gunn |
1952 |
1956 |
Thomas Lytell Aldcroft |
1983 |
1987 |
Thomas M. Jovin |
1956 |
1960 |
Thomas Matthew Lasko |
2001 |
2005 |
Thomas Maxwell Chaffee |
2014 |
DNG |
Thomas Michael Fiola |
1987 |
1991 |
Thomas Michael Himel |
1972 |
1976 |
Thomas Norwood Harris |
2008 |
2012 |
Thomas P. Nolan |
1983 |
1987 |
Thomas Read Warriner |
1954 |
1958 |
Thomas Robert Burnight |
1932 |
1937 |
Thomas W. Cooper |
1951 |
1957 |
Thomas Walker Latham |
1960 |
1964 |
* Thomas Wayne Bell |
1969 |
1974 |
* Thomas William Griffiths |
1931 |
1935 |
Thorne Jefferson Butler |
1947 |
1951 |
Tianxian Lui |
2010 |
2014 |
Timothy Allen Hochberg |
1985 |
1989 |
Timothy Andrews Crosby |
1998 |
2002 |
Timothy Donald Henson |
1994 |
1998 |
Timothy Ernald Cushing, Jr |
1974 |
1978 |
Timothy James Fornell Black |
2007 |
2011 |
Timothy Ken Horiuchi |
1984 |
1989 |
Timothy Lee Stephens |
1962 |
1966 |
Timothy Mark Jelinsky |
1976 |
DNG |
Timothy Merrill Harrington |
1954 |
1959 |
Timothy R. Gould |
1981 |
DNG |
Timothy Watson Bennett |
2011 |
DNG |
Tina Hsu |
2001 |
2005 |
Todd Allan Boroson |
1972 |
1976 |
Todd Eugene Schuman |
1998 |
2002 |
Todd Loren Rope |
1990 |
1995 |
Todd McIntyre |
1984 |
DNG |
Todd Walker |
1989 |
DNG |
Tomas Emilio Guardia, Jr |
1933 |
DNG |
Torance Matthew Lawton |
1982 |
1989 |
Torkom Anthony Pailevanian |
2012 |
DNG |
Travis Jesse Williams |
1995 |
1999 |
Tristan Robert Brown |
2007 |
2011 |
Troy J. Lee |
1996 |
DNG |
Troy James Bassett |
1990 |
1994 |
Truong Q. Nguyen |
1981 |
1985 |
Tudor Andrei Bosman |
1996 |
1999 |
Tyland L. Jacobson |
1955 |
DNG |
Tyler J. Middleton |
2014 |
DNG |
Tyler Matthew Perez |
2014 |
DNG |
Tzejen James Shih |
1985 |
1989 |
Valentin Alexander Skoutnev |
2012 |
DNG |
Valerie Syverson |
2003 |
DNG |
Van I. Walkley |
1951 |
1955 |
Vandana Rohitkumar Desai |
1993 |
1997 |
Vanessa Ann Krause |
2002 |
2006 |
Vanessa Roberta Peacock (Skedzelewski) |
1970 |
1974 |
Vernon LeRoy Bliss |
1961 |
1965 |
Veronica Jacqueline Anderson |
2005 |
2010 |
Victor Leon Sirelson |
1961 |
1965 |
Victor Han |
2013 |
DNG |
Victoria Ann Edwards |
1976 |
1980 |
Victoria Carolyn Savedge Sturgeon |
1998 |
2002 |
Viet Elser |
1975 |
1979 |
Vikki Jean Kowalski |
1999 |
2004 |
Vikram R. Dendi |
1997 |
2002 |
Vincent J. Chow |
1984 |
DNG |
* Vincent K. Jones, Jr |
1932 |
1937 |
Vincent Martin Powers |
1979 |
1983 |
Vincent Robinson Johns |
1964 |
1968 |
Vincent Wei-Kang Chen |
1981 |
1985 |
Vincent Wo-Sng Lee |
1968 |
DNG |
Vincente Lin |
1945 |
DNG |
Viola Chee Ng |
1986 |
1990 |
Vipul Periwal |
1980 |
1983 |
Vivek Viswanathan |
2007 |
DNG |
Vladimir Gluzman |
1995 |
2001 |
W. Jay Raemsch |
1979 |
DNG |
Waine Mellin |
1935 |
DNG |
Walker Garret Aumann |
1988 |
1993 |
Wallace Dean Hayes |
1936 |
1941 |
Wallter S. Stoltz |
1956 |
DNG |
Walter A. Specht, Jr |
1953 |
1957 |
Walter Adrian Johnson |
1955 |
1959 |
Walter Bartlett Farrell |
1966 |
1973 |
Walter David Biggers |
1947 |
1955 |
Walter Glen Prevost |
1945 |
1949 |
Walter Heinrich Munk |
1935 |
1939 |
Walter L. Whirry |
1950 |
BS: 1955 MS: 1956 |
Walter Michael Weber |
1980 |
BS: 1984 MS: 1984 |
Walter S. Baer |
1955 |
1959 |
Walter T. Parker |
1952 |
DNG |
Walter W. Lee, Jr |
1950 |
1954 |
* Walter Scholtz |
1929 |
DNG |
Warren Brown Woodrich |
1934 |
DNG |
Warren Eugene Krum |
1946 |
1950 |
Warren Herman Vetter |
1936 |
1940 |
* Warren Monroe Marshall III |
1943 |
1948 |
Warren Palmer Waters |
1945 |
1949 |
Warren Amster |
1941 |
DNG |
* Warton Whitworth Bryan |
1934 |
1949 |
Wayne Alan Dickenson |
1972 |
1976 |
Wayne C. Smith |
1954 |
DNG |
|
|
Name |
Frosh |
Grad |
Wayne Calvin Sherrer |
1969 |
DNG |
Wayne Edward Smith |
1976 |
DNG |
Wayne Harold Pitcher, Jr |
1962 |
1966 |
Wayne MacRostie |
1938 |
1942 |
Weber Lau |
1972 |
DNG |
Wei Eileen Xie |
2004 |
2008 |
Wei Zhang |
2000 |
2005 |
Weiwei Yang |
1998 |
2004 |
Wendell Yau Git Ing |
1958 |
1962 |
Werner Boris Riesenfeld |
1946 |
1950 |
* Wesley Moore Dynes |
1943 |
1947 |
Wesley Staton Swank |
2009 |
2013 |
Wilber Andrew Wikholm |
1945 |
1950 |
Wilber Lawrence Knight |
1946 |
1950 |
Wilfred Carl Kittler, Jr. |
1967 |
1973 |
Wilfred Peter Charette |
1958 |
1962 |
* Wilhelm Sydow Everett |
1930 |
1934 |
William A. Hilchey |
1956 |
DNG |
William A. Moeur, Jr |
1953 |
1957 |
William Ainsworth Sylvies |
1945 |
1949 |
William Allen Zajc |
1971 |
1975 |
William Anthony Doolin |
1940 |
1949 |
* William August Freed |
1946 |
1950 |
William B. Lindley |
1951 |
1955 |
* William B. Shockley |
1928 |
1932 |
William Bernard Schmidke, Jr. |
1976 |
1980 |
William Bertram Scarborough |
1936 |
1940 |
William Bryant Simpson |
1963 |
1967 |
* William Burdette McLean |
1931 |
1935 |
William C. Hosler |
1951 |
Ex |
* William C. Pilkington, Jr. |
1948 |
1952 |
William Chad Young |
1998 |
2002 |
William Charles Penn |
1993 |
1998 |
William Clark Naylor, Jr |
1978 |
1982 |
William Clifford Hocker |
1966 |
1970 |
William D. Bensema |
1951 |
DNG |
William D. Greene |
1989 |
DNG |
William E. Fletcher |
1952 |
DNG |
William E. Sunblad |
1952 |
DNG |
* William Eaton Palmer |
1942 |
1949 |
William Edward Schokenecht |
1960 |
1964 |
William Eugene Bratton II |
1972 |
1978 |
William F. X. Weber |
1942 |
DNG |
* William Forrest Keyes, Jr. |
1931 |
1935 |
William Franklin Pate |
1963 |
1968 |
William Grinnell Blodgett |
1949 |
1953 |
William H. Dietrich |
1953 |
1957 |
William Harold Newman |
1983 |
1987 |
William Hill Dunster |
1933 |
DNG |
William Hoch Gorham |
1933 |
DNG |
William Howard Smith |
1932 |
DNG |
William I. McLaughlin |
1953 |
DNG |
William Ira Behen |
1974 |
1978 |
William James Edmund |
1937 |
DNG |
William James Karzas |
1943 |
BS: 1949 Ph.D.:1955 |
* William James Ramsey |
1945 |
1949 |
William Keith Tingle |
1970 |
DNG |
William King Tyler |
1962 |
1966 |
William L. Mock |
1956 |
1960 |
William L. Waggoner |
1951 |
DNG |
William Louis Burriss |
1946 |
1950 |
* William Lyon Kent |
1928 |
1932 |
* William M. Chapple |
1952 |
1956 |
William M. Jones |
1987 |
DNG |
William Manning Green |
1935 |
1939 |
William Marion Kern |
1954 |
1958 |
William Michael Connor |
1938 |
DNG |
William Miles Conner |
1949 |
DNG |
William N. Spence |
1952 |
1956 |
William Nicholas Heltsley |
2000 |
2004 |
William Nielsen Brandt |
1988 |
1992 |
William Randy Van Schmus |
1956 |
1960 |
William Robert Estlin |
1960 |
DNG |
William Robin Zame |
1961 |
1965 |
William Scott Raburn |
2003 |
2009 |
William Su-Lian Cheng |
1960 |
1964 |
William T. McDonald |
1953 |
BS: 1957 MS: 1958 |
* William T. Staats |
1946 |
1950 |
William T. Webber |
1948 |
1952 |
William Tatsuaki Gustafson |
1983 |
1987 |
* William Thomas Kluge |
1936 |
1940 |
* William Thornton Wheeler |
1929 |
1933 |
William Vale Wright, Jr |
1947 |
1951 |
William Wilkes Olenbush |
1940 |
1944 |
William Wright Foster |
1938 |
DNG |
William Fulton |
1942 |
DNG |
Willis Blair Boyd |
1933 |
Ex |
* Willis George Watrous |
1965 |
1969 |
Willis Kirk Drake, Jr. |
1966 |
1970 |
* Willis Ray Donahue, Jr |
1930 |
1934 |
Wilson Ritter Hart |
1938 |
DNG |
Wren Bowlan Montgomery |
1996 |
2000 |
Wurzel David Kier |
1988 |
1994 |
Xander Rudelis |
2011 |
DNG |
Xavier Bengochea |
1990 |
1994 |
Xi Xi |
2013 |
DNG |
Xi Yu |
2003 |
2008 |
Xia Patrick |
2007 |
DNG |
Xiao Xu |
2002 |
2006 |
Xiaolin Xie |
1996 |
2000 |
Xin Liu |
1995 |
2000 |
Xinlin Yu |
2007 |
2011 |
Xuan Luo |
2004 |
2008 |
Yanwen You |
2010 |
2014 |
Yashna Peerthum |
2009 |
DNG |
Yat Shan Au |
2002 |
2006 |
Yi Le Xu |
1993 |
1997 |
Yi Gui |
2013 |
DNG |
Yi-Hong Chen |
1981 |
1985 |
Yifan Yang |
1996 |
2000 |
Ying-Ying Tran |
2007 |
2011 |
Yizhen Yu |
2013 |
DNG |
York Liao |
1963 |
1967 |
Young Hoon Chung |
1981 |
1985 |
Yuan Gong |
2003 |
2007 |
Yuan Liu |
2009 |
2013 |
Yuan-Chuen Li |
1933 |
DNG |
Yuanyi Dong |
2008 |
2012 |
Yuk Lung Ha |
1985 |
1989 |
Yuliya Kuznetsova |
2003 |
2007 |
Yun H. Kim |
1991 |
1995 |
Yussanne Patricia Ma |
2000 |
2004 |
Yuxiao Sun |
2007 |
2011 |
Zach Dov Berger |
1991 |
1995 |
Zaka Israel Slawsky |
1933 |
MS: 1933 |
Zane Alexander Crawford |
1993 |
1998 |
Zeke Millikan |
2009 |
2013 |
Zhen Fong |
2005 |
DNG |
Zhizhang Xia |
2002 |
2006 |
Zinovy Boris Reichstein |
1980 |
1983 |
|